Dziennie produkowano tam narkotyki za 1 mln euro. Największe laboratorium w Holandii zlikwidowane

Fot. Zlikwidowane laboratorium, policja
0 6 891

Jak informują zagraniczne media, holenderskie służby zlikwidowały największe laboratorium metamfetaminy w kraju. Dziennie produkowane ogromne ilości narkotyków.

Laboratorium zostało ujawnione w piątek 30 lipca. Znajdowało się w szopach w gminie Nederweert na południu kraju. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 62-letniego Polaka, który mieszkał w jednym z domów na przeszukiwanej posiadłości. Śledczy wyjaśniają jednak, że to dopiero początek i przewidziane są kolejne zatrzymania.

Według organów ścigania było to największe i najbardziej profesjonalne laboratorium, jakie kiedykolwiek ujawniono na terenie Holandii. Kilka dni zajmie samo zlikwidowanie wytwórni.

Dzienna produkcja wynosiła ponad 100 kilogramów metamfetaminy. Jak przekazali śledczy, wartość narkotyków wytwarzanych każdego dnia mogła osiągać wartość miliona euro.

Laboratorium składało się z sześciu kotłów destylacyjnych, profesjonalnego systemu klimatyzacji, kilkudziesięciu beczek z kwasami i rozpuszczalnikami oraz setek butelek z ciekłym wodorem.

Jak się okazuje, śledczym udało się namierzyć ukryte laboratorium za sprawą przechwyconych wiadomości przesyłanych za pośrednictwem specjalnego komunikatora wykorzystywanego głównie przez przestępców.

Źródło Polsat News dw.com
Zostaw odpowiedź