Polacy stoją za głośnym zamachem na dziennikarza? CBŚP zatrzymało kolejnego podejrzanego

Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja
0 2 889

Policjanci CBŚP we współpracy z Policją niderlandzką zatrzymali ściganego ENA w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie oraz udziału w zbrojnej grupie przestępczej. Po polskiej stronie sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp., a w działaniach wsparcia udzielili policjanci z KPP w Ostrowie Wlkp.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Poznaniu CBŚP, zatrzymali 30-letniego mężczyznę ściganego europejskim nakazem aresztowania.

Działania przeprowadzono na terenie Ostrowa Wielkopolskiego we współpracy z Policją niderlandzką, której funkcjonariusze brali udział w czynnościach z zatrzymanym na terenie Polski. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Zatrzymany był ścigany w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza Petera R. de Vriesa w lipcu 2021 roku w Amsterdamie oraz o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Ponadto w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę. Wobec zatrzymanego mężczyzny zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów, gdzie podejrzany stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

To już kolejny Polak zatrzymany w tej sprawie. Pierwszymi schwytanymi krótko po egzekucji byli mężczyźni, którzy bezpośrednio odpowiadają za zbrodnię, cyngiel Delano G. oraz Kamil E. 36-letni Polak miał być kierowcą w trakcie zamachu.

Kilka dni przed tym, jak oskarżeni w lipcu mieli usłyszeć wyroki, prokuratura trafiła na nowe dowody w śledztwie. Okazuje się, że zleceniodawcą miał być Krystian M., a podejrzani zarobili na zabójstwie 150 tysięcy euro. W związku z nowymi informacjami uzyskanymi po zeznaniach jednego ze świadków śledztwo zostało wznowione.

Źródło: Polsat News/policja.pl

Zostaw odpowiedź