Pojechał zatankować kradzione auto, spotkał się z policją

0 1 220

Legniccy policjanci zatrzymali obcokrajowca podejrzanego o kradzież samochodu o wartości 70 tys. złotych. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na jednej ze stacji paliw, kiedy chciał zatankować paliwo do skradzionego pojazdu. Policjanci odzyskali auto, które czeka już na swojego właściciela. Podczas sprawdzenia zatrzymanego wyszło też na jaw, że wobec mężczyzny sąd wydał zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 

Policjanci na terenie woj. dolnośląskiego zatrzymali 32 – letniego obcokrajowca, podejrzanego o kradzież samochodu marki Skoda Rapid z terenu Legnicy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, do kradzieży doszło 5 lipca br. na terenie parkingu usytuowanego przy jednym z legnickich hoteli. Szacowana wartość pojazdu, to kwota 70 tys. złotych. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na stacji paliw.

Jak wynika z ustaleń, sprawca po tym jak dokonał kradzieży pojazdu, wybrał się w podróż. Na terenie gminy Kudowy Zdrój zatrzymał się na stacji paliw, aby zatankować pojazd. Pech chciał, że mężczyzna nie posiadał gotówki, wobec powyższego usiłował użyć karty, która okazał się być zablokowana. Pracownicy stacji bardzo szybko zareagowali i poinformowali o tym fakcie policjantów. Po chwili na stacji zjawił się patrol policji, który sprawdził kierowcę.

Funkcjonariusze ustalili, że pojazd, którym poruszał się 32 – latek pochodzi z kradzieży. Ponadto, po zweryfikowaniu informacji o kierowcy w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wobec mężczyzny sąd wydał zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku podjętych czynności, na podstawie zebranego materiału przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Sąd Rejonowy w Legnicy wobec oskarżonego obcokrajowca orzekł prawomocny wyrok 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Zostaw odpowiedź