Podtrzymanie wyroku „Szkatuły” ws. zlecenia 5 zabójstw

fot. "Szkatuła", policja.pl
0 3 575

Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok 12 lat więzienia dla Rafała S. ps. Szkatuła, uważanego za bossa jednej z najgroźniejszych stołecznych grup przestępczych.

Gangster odpowiadał za podżeganie do zabójstwa pięciu osób, które m.in. nie chciały z nim współpracować. Odsiaduje już 13 lat prawomocnych wyroków za inne przestępstwa, w tym kierowanie gangiem i zlecenie zabójstwa.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w lipcu 2017 roku, ale odwołał się od niego obrońca „Szkatuły” próbując przekonać sąd, że Issam Z. ps. Wiktor – był współpracownik oskarżonego, który poszedł na współpracę z prokuraturą, nie jest wiarygodny, bo byli w silnym konflikcie.

– Wydaje się, że taki świadek powinien zostać uwiarygodniony zeznaniami innych świadków, szczególnie w sytuacji gdy jest oczywisty konflikt – przekonywał mec. Rynkun-Werner. Mamy tu do czynienia ze stygmatyzowaniem oskarżonego, tylko dlatego, że nazywa się S.-

Sąd ostatecznie nie zgodził się z taką argumentacją. Mimo iż uznał, że zeznania „Wiktora” zawierają pewne sprzeczności to są wiarygodne i 21 października podtrzymał wyrok podkreślając, że kara nie wydaje się być niewspółmiernie surowa do zarzutów stawianych  gangsterowi.

„Szkatuła” zapewne spodziewał się takiego zakończenia sprawy, gdyż sam podczas jednej z rozpraw powiedział:

– Mam już w sumie prawomocnych wyroków 13 lat a odsiedziałem dopiero sześć. Także jeszcze sporo lat przede mną. Poza tym mam jeszcze inne sprawy w toku, więc być może ten czas się wydłuży.-

źródło: tvp.info

Zostaw odpowiedź