Po 18 latach „Mafia” wraca w całkiem nowej odsłonie jako „Mafia: Edycja Ostateczna”.

fot. Mafia: Edycja Ostateczna
0 1 857

W roku 2002 gra Mafia: The City of Lost Heaven natychmiast została uznana za klasyk, a to głównie dzięki filmowej fabule mogącej się równać z najlepszymi filmami gangsterskimi. 

Teraz, uwielbiany i doceniony przez krytyków oryginał został stworzony od nowa jako Mafia: Edycja Ostateczna, która pojawi się na PlayStation®4, Xbox One i PC na Steam oraz Epic Games Store 25 września. Mafia: Edycja Ostateczna będzie dostępna osobno oraz w ramach Mafia: Trilogy będącej kompletną sagą o zorganizowanej przestępczości.

Mafia: Edycja Ostateczna opowiada historię Tommy’ego Angelo, ciężko pracującego taksówkarza, który ledwo wiąże koniec z końcem w amerykańskim mieście Lost Heaven w latach 30. XX wieku. Pewnej pamiętnej nocy Tommy zostaje przypadkowo zaangażowany w sprawy włoskiej mafii, co otwiera przed nim świat bogactw zbyt dużych, by można je było zignorować.

Po tym zdarzeniu zostaje wciągnięty do brutalnego świata zorganizowanej przestępczości i zaczyna wykonywać zlecenia dla organizacji dona Salieri walczącej z bezwzględną rodziną Morello. Jako Tommy wypracowujesz swoją pozycję w zdradliwym półświatku Lost Heaven, gdzie nie wszystko jest takie, jakim się wydaje – nawet twoi przyjaciele i wrogowie mogą nie być tymi, za kogo ich uważasz.

Mafia: Edycja Ostateczna to wierny remake, rozszerzający klasyk z roku 2002 pod każdym względem i dostarczający wrażeń jeszcze lepszych niż te, zapamiętane z przeszłości. Przepiękne walory estetyczne z niesamowitą grafiką 4K/HDR-ready oraz dźwięk zawierający oryginalną muzykę dają nowe życie wizji zorganizowanej przestępczości w Ameryce lat 30.

Realistyczne przerywniki filmowe uatrakcyjniają fabułę Mafii jak nigdy dotąd, a wciągająca historia Tommy’ego jest wiernie odtworzona i rozszerzona. Rozgrywka również została zaktualizowana: rozszerzono m.in. wątki niektórych postaci, powiększono obszar Lost Heaven, dodano motocykle jako nowy rodzaj pojazdów, przedmioty kolekcjonerskie do odnalezienia i wiele innych.

„Oryginalna Mafia wyznaczyła nowe standardy tego, jak gry wideo mogą opowiadać poważne historie. Wiemy, że wielu fanów serii wciąż podchodzi do niej z dużym szacunkiem”– powiedział prezes i dyrektor ds. komunikacji w Hangar 13, Haden Blackman, który kierował też produkcją Mafii: Edycji Ostatecznej w biurach Hangar 13 w Brnie, Brighton, Pradze i Novato.

„Prawie 20 lat po premierze serii Mafia mamy niesamowitą możliwość przedstawienia tej uwielbianej gry nowemu pokoleniu graczy i dania wiernym fanom szansy na ponowne przeżycie historii Tommy’ego, a to wszystko w świetnej, współczesnej oprawie oraz z nowymi fragmentami historii i elementami rozgrywki”. – dodaje.

Źródło: za https://mafiagame.com/pl-PL/news/mafia-definitive-edition-reveal

Zostaw odpowiedź