Płatny zabójca spod Bolesławca skazany

fot. pixabay
0 1 814

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w marcu 2018 roku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 45- letniemu Jarosławowi H., zarzucając mu popełnienie dwóch zabójstw.

Wyrokiem z dnia 30 stycznia 2019 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanych zbrodni zabójstwa i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności określając jednocześnie, że nie będzie on mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po upływie 30 lat kary.

Ujawniono zwłoki dwóch mężczyzn 

Do zbrodni doszło na początku maja 2017 roku w niewielkiej miejscowości pod Bolesławcem. W dniu 5 maja 2017 roku na terenie jednej z posesji ujawniono zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone ślady świadczyły, że został on pozbawiony życia przy użyciu tępokrawędzistego narzędzia.

Po kilku dniach w jednym z domów w tej samej miejscowości ujawniono zwłoki drugiego mężczyzny. Zabezpieczone dowody wskazywały, że został on zabity w podobny sposób. Potwierdziły to opinie biegłego patomorfologa, który opisał mechanizm powstania obrażeń u pokrzywdzonych.

Sprawcą okazał się znajomy ofiar 

Wykonane w śledztwie czynności wskazywały, że dwóch zabójstw dopuścił się Jarosław H. – znajomy obu zabitych mężczyzn. W wyniku przeprowadzonych badań odzieży należącej do podejrzanego, ujawniono ślady materiału genetycznego obu pokrzywdzonych. Ustalono także, że przebywał on w miejscu i czasie, w którym doszło do popełnienia przestępstw.

Sprawcy przedstawiono zarzuty dokonania dwóch przestępstw zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia.

Środek zapobiegawczy 

W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, sąd zastosował wobec Jarosława H. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Motywem były niespłacone długi

Prawdopodobnym motywem zbrodni był fakt, że obaj pokrzywdzeni byli winni oskarżonemu drobne kwoty pieniędzy. Jeden z nich miał mu oddać 50 złotych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź