Olgierd M. zatrzymany w Hiszpanii. Odpowie za śmierć 29-letniego zapaśnika z Poznania

Fot. policja.pl
0 5 274

Poznańska policja przekazała informację o zatrzymaniu Olgierda M. Mężczyzna odpowie za śmierć 29-letniego zapaśnika z Poznania.

Sprawę poszukiwawczą prowadzili poznańscy „Łowcy Głów” z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji KWP w Poznaniu. Kilka dni temu otrzymali wiadomość od Policji hiszpańskiej, że ścigany przez nich mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante. Był on poszukiwany prawie cztery lata.

Olgierd M. odpowiada za śmierć 29-letniego zapaśnika Dominika Sikory. W styczniu 2020 roku uderzył go przed jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu. Sportowiec upadł, uderzając głową o bruk, co doprowadziła do poważnych obrażeń. Trafił do szpitala, jednak nie udało się go uratować.

Już kilka godzin po wydarzeniu policjanci, którzy zajęli się sprawą, zidentyfikowali sprawcę. Rozpoczęli poszukiwania, ale podejrzany zniknął. Wystąpili do Sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. mógł uciec do Szwajcarii.

Ostatecznie został zatrzymany w Hiszpanii i wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Trafi do aresztu śledczego w Poznaniu, gdzie zostanie oddany do dyspozycji prokuratorów. Wielokrotnie karanemu Olgierdowi M. grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Już w 2002 roku mężczyzna został skazany w sprawie wągrowieckiej ośmiornicy, która została rozbita dzięki zeznaniom świadka koronnego. Olgierd M. ps. „Olo” usłyszał wówczas wyrok 8 lat więzienia. Kolejny raz skazany został za zdarzenia, do których doszło na poznańskich Jeżycach.

W 2017 roku wybijał szyby w zaparkowanych samochodach, a przy próbie zatrzymania zaatakował policjanta i próbował wyrwać mu broń, która kilkukrotnie wystrzeliła w ziemię. „Olo” trafił za kraty na kilkanaście miesięcy.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź