„Marek z Marek” wpadł w ręce policji! Za podwójne zabójstwo w pubie Tartak został skazany na dożywocie (VIDEO)

Fot. zatrzymanie podejrzanego, CBŚP
0 4 822

Poszukiwany od kilku miesięcy Marek N. ps. „Marek z Marek”, który został skazany przez sąd pierwszej instancji na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo dwóch osób w 2000 roku w Nowym Dworze Maz., został zatrzymany przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP i funkcjonariuszy mazowieckiej KAS. 

Funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) od pewnego czasu zajmowali się rozpracowywaniem grupy przestępczej, która produkowała nielegalne papierosy na terenie powiatu płońskiego w województwie mazowieckim. W ich wyniku ustalono posesję, na której prowadzona miała być przestępcza działalność.

Z uzyskanych informacji wynikało, że jedną z osób zajmujących się produkcją papierosów był poszukiwany listem gończym Marek N. ps. „Marek z Marek”, który ukrywał się przed organami ścigania od kilku miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wyrokiem sądu w pierwszej instancji skazującym go na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo dwóch osób. Do zbrodni doszło w 2000 roku w pubie „Tartak” w Nowym Dworze Mazowieckim. Marek N. oraz Daniel E. zastrzelili wówczas dwóch liderów „grupy nowodworskiej”.

Kolejnym zatrzymanym jest Marcin W. ps. „Diabeł”, który przebywał na warunkowym zwolnieniu po odbyciu kary 20 lat pozbawienia wolności za zabójstwo przy użyciu broni palnej.

W związku z tym, że wśród osób, które miały pracować w fabryce, mogły znajdować się osoby szczególnie niebezpieczne, skazane wcześniej za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, funkcjonariusze przygotowali niestandardowe środki bezpieczeństwa. Podczas akcji CBŚP i KAS wsparcia udzielili kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Olsztyna, a także policjanci stanowiący załogi śmigłowców z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

W efekcie ich działania funkcjonariusze zatrzymali całkowicie zaskoczonych 8 mężczyzn, w tym Marka N. Podczas akcji zlikwidowana została fabryka papierosów działająca w jednym z pomieszczeń gospodarczych na prywatnej posesji. Zabezpieczono tam prawie 4 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy z naniesionymi nazwami jednego ze światowych producentów. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 5 mln złotych. W innym pomieszczeniu gospodarczym służby odkryły w specjalnie do tego przygotowanym namiocie uprawę konopi.

W Prokuraturze Rejonowej w Płońsku zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji nielegalnych papierosów. Sąd Rejonowy w Płońsku zastosował wobec wszystkich mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie wykonują policjanci z Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

Zostaw odpowiedź