Oficjalny zwiastun polskiego serialu „Król”. Znamy datę premiery (VIDEO)

Fot. Kadr z serialu
0 2 877

“Król” to produkcja powstała na podstawie powieści o takim samym tytule, której autorem jest uznany polski pisarz Szczepan Twardoch.

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn.

Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę.

Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

W rolach głównych wystąpili Michał Żurawski jako Jakub Szapiro, Arkadiusz Jakubik jako Kum Kaplica, Borys Szyc jako Janusz Radziwiłek oraz Magdalena Boczarska jako Ryfka Kij.

Premiera serialu „Król” już 6 listopada 2020 roku. Produkcję zobaczymy na kanale Canal+ Premium i w usłudze VOD Canal+.

 

Zostaw odpowiedź