Odkryto 6 plantacji konopi indyjski

0 1 055

Policjanci z wielickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ujawnili 6 nielegalnych plantacji konopi indyjskich.

 

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze ustalili, że w kompleksie leśnym niedaleko miejscowości Kłaj oraz Wola Batorska mają się znajdować nielegalne plantacje konopi indyjskich. Policjanci od razu przystąpili do weryfikacji tej informacji i rozpoczęli przeszukiwanie lasu. Dość szybko ujawnili zakamuflowaną w zaroślach uprawę konopi indyjskich. W sumie funkcjonariusze odnależli 6 plantacji.

W działaniach wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, funkcjonariusze z Wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wsparcia udzieliła również Straż Leśna z Nadleśnictwa Niepołomice.

Zabezpieczone krzewy zostały przewiezione do komendy. W sumie zabezpieczono 6615 krzewów co daje około 145 kg zabezpieczonego materiału. Teraz działania kryminalnych skupiają się na ustaleniu osób lub osoby, która była właścicielem tych nielegalnych plantacji.

(KWP w Krakowie / kp)

Zostaw odpowiedź