Nowy serial twórców „Gomorry” od dziś na Epic Drama

fot. "Na tropie mafii"
0 2 244

Wielokrotnie nagradzany duet scenarzystów Leonardo Fasoli i Maddalena Ravagli powraca z nową odsłoną opowieści o kryminalnych układach rządzących Italią. 2 marca o godzinie 21:00 kanał Epic Drama wyemituje premierowy odcinek serialu pt. „Maltese: na tropie Mafii”. 

Połowa lat 70. XX w. Produkcja heroiny przenosi się z Marsylii na Sycylię, skąd narkotyki rozlewają się na całe Włochy. Doprowadza to do daleko idącej transformacji największej organizacji przestępczej na świecie – mafii.

W tym samym czasie komisarz Dario Maltese (w tej roli Kim Rossi Stuart), wysoki rangą funkcjonariusz sekcji zajmującej się przestępstwami narkotykowymi, wraca do swojego rodzinnego miasta, Trapani. Tam poznaje przyczyny śmierci swojego ojca i odkrywa, że macki świata przestępczego oplatają się także wokół niego.

Dario bada złożone układy korupcyjne i świat bezprawia, w którym mordercy i kryminaliści współpracują ramię w ramię z przedstawicielami władz.

Maltese ryzykuje własne życie ścierając się z mordercami wysłanymi, aby go zabić. Jest świadkiem śmierci swoich przyjaciół i prawie traci kobietę, którą pokochał.

źródło: Filmweb.pl

Zostaw odpowiedź