Nieudany „Napad stulecia” w Amsterdamie. Policja odzyskała kosztowności warte 50 mln euro (WIDEO)

Fot. Nagrania świadków pościgu, YouTube
0 3 620

W środę 19 maja w Amsterdamie uzbrojona grupa napadła na pojazd, którym transportowano kosztowności. Cała akcja zakończyła się sukcesem policji.

Do strzelaniny doszło około godziny 14:00 na parkingu przy ulicy Meeuwenlaan w północnej części stolicy Holandii. Służby zablokowały część Amsterdamu, napastnicy sforsowali policyjną blokadę i uciekli do oddalonego o 11 kilometrów miasta Broek. Tam porzucili samochody.

W gminie Waterland po raz kolejny doszło do wymiany ognia. Organy ścigania były wspierane przez helikopter i wyszkolone psy, które pomogły w schwytaniu przestępców. Łącznie aresztowano 6 sprawców, a jeden z rabusiów został zastrzelony.

Jak wiadomo, przestępcy porozumiewali się w języku francuskim. Mieli na sobie kamizelki kuloodporne i byli uzbrojeni w karabinki, w tym AK-47. Celem napadu był opancerzony pojazd, w którym znajdowały się kosztowności warte około 50 milionów euro.

Jak informuje szef stołecznej policji Frank Paauw, cały łup został odzyskany. Funkcjonariusz wyjaśnił, że sposób działania przestępców jest charakterystyczny dla grup przestępczych z Belgii i Francji. Przypomniał również jeden ze skoków przeprowadzony przez międzynarodowy gang – Wcześniejszy, bardzo brutalny napad na transport kosztowności w 2011 roku, został przeprowadzony przez belgijsko-francuską grupę, która nazwała siebie „gangiem z blizną”.

Do sieci trafiło wiele materiałów ukazujących całe zdarzenie, w tym zdjęcia i nagrania świadków:

Źródło telegraaf.nl RMF 24
Zostaw odpowiedź