Nie żyje Wiesław B. ps. „Cygan” vel „Grek”

Grek
7 64 726

Jak nieoficjalnie (z dwóch niezależnych źródeł) dowiedział się portal online-mafia.pl, nie żyje Wiesław B. ps. Cygan  – były gangster powiązany w latach 90. z wrocławskimi grupami przestępczymi. 

Wiesław. B. w latach 90. był jedną z najważniejszych postaci świata przestępczego we Wrocławiu, gdzie przez wiele lat działał u boku byłego boksera Leszka C. ps. Czarny.

Największym wrogiem „Cygana” w lokalnym półświatku był Marek Ł. ps. Łopuch – gangster, który uprowadził mu syna. Z zemsty Wiesław B. postanowił zlecić jego zabójstwo.

23 września 1997 roku, o godzinie 21.00 „Łopuch” i „Cygan” mieli spotkać się pod domem tego drugiego, przy ul. Prostej, na tzw. solówkę. Obaj jednak nie byli sami. Marek Ł. przyjechał ze swoimi ludźmi, zaś na miejscu czekał już wynajęty przez „Cygana” i inne osoby egzekutor – członek legii cudzoziemskiej i zabójca na zlecenie. W czasie spotkania doszło do strzelaniny, w której „Łopuch” poniósł śmierć z rąk wynajętego mordercy.

W 2000 roku za zabójstwo „Łopucha” i inne przestępstwa został skazany na 15 lat więzienia. Ścigany listami gończymi, wpadł ręce policji w maju 2003 roku, na moście w Opolu.

Po kilku latach milczenia i przebywania na tzw. „enkach” postanowił pójść na współpracę z organami ścigania, za co zmniejszono mu wyrok z 15 na 8 lat.

Szersza publiczność mogła poznać jego historię z serii książek, jakie napisał pod pseudonimem „Grek”, m.in. „Byłem gangsterem”, „Napadałem na banki” czy „Siedziałem w więzieniu”.

W związku z wydaniem tych publikacji, na naszym portalu pojawiło się kilka wywiadów z ich autorem (można je przeczytać TU i TU)

Choć nie jest to potwierdzona informacja – oba źródła podają, że śmierć Wiesława B. ma związek z zachorowaniem na COVID-19.

Pogrzeb odbyć ma się w sobotę w miejscowości Brzezia Łąka.

 

7 Komentarze
 1. Mariusz mówi

  Za szybko kolego, miałeś tyle do zrobienia…..Czemu Wiesiek???!!!! Do zobaczenia po drugiej stronie przyjacielu (*)

 2. Artur mówi

  Świeć Panie nad jego duszą. Znałem go z parafii jego rodzice pracowali z moimi, pamiętam spotkania u niego w domu. Szkoda chłopaka.

 3. dfg mówi

  Widać jakieś bandyckie ścierwa zostawiły komentarze…przyjacielu?szkoda go? ZDECHŁ O 20 LAT ZA PÓŹNO

  1. las mówi

   byl zaszczepiony

 4. ariel mówi

  Jebać przestepców.. Wszystkich bez wyjatkow, czy w polityce czy w polswiatku.

  1. stefan mówi

   Idiota zobacz odcinek u 7 metrów pod ziemią wyznanie byłego gangstera i się dowiesz wszystkiego

   1. Ja mówi

    No I czego sie dowiesz ze gwalcili ,mordowali ,katowali wprost sie do tego przyznal wiec gdzie tkwi twoj problem „idioto”

Zostaw odpowiedź