Były kapitan Arki Gdynia działał w grupie przestępczej? Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Fot. YouTube
0 5 417

Jak ustalili dziennikarze portalu meczyki.pl, funkcjonariusze policji zatrzymali byłego piłkarza Ekstraklasy. Grozi mu długa odsiadka.

W miniony wtorek miał zostać zatrzymany Krzysztof S. były kapitan drużyny Arka Gdynia, który grał w klubie w latach 2004-2009 i 2012-2018. Zawodową karierę zakończył rok później.

Były piłkarz miał zostać zatrzymany w sprawie śledztwa przeciwko grupie przestępczej, która zajmowała się wystawianiem i wprowadzaniem do obrotu fałszywych fakturę, poświadczających nieprawdę. Poprzez wyłudzanie VAT, korzyści majątkowe miał czerpać właśnie m.in. Krzysztof S.

Fałszywe faktury były wystawiane na prace i usługi, które nigdy nie były wykonane. Zatrzymany miał usłyszeć zarzuty popełnienia zbrodni vatowskiej, za co grozi nawet do 25 lat więzienia.

Sprawa może być powiązana z ostatnim uderzeniem w grupę przestępczą, w skład której wchodziło ponad 100 osób. W minioną środę policja i prokuratura poinformowały o skutecznej akcji i zatrzymaniu 12 osób na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, świętokrzyskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Podejrzani zostali schwytani do sprawy grupy, która wystawiała fałszywe faktury na usługi budowlane i miała spowodować straty Skarbu Państwa na 160 milionów złotych. Łącznie w śledztwie występuje już ponad 150 podejrzanych i postawiono ponad 500 zarzutów. Ponadto prokuratura zabezpieczyła majątek warty 26 milionów złotych.

Jeśli chodzi o Krzysztofa S., nie są to jego pierwsze problemy z prawem. W przeszłości był karany za korupcję, do której dochodziło w sezonie 2004/05. Natomiast aktualna sprawa wyłudzeń VAT jest rozwojowa i być może zamieszani są inni byli piłkarze tego klubu. Świadczy o tym fakt, że do klubu Arka Gdynia wpłynęło zapytanie śledczych o całą sprawę.

Źródło: meczyki.pl/policja.pl/gov.pl

Zostaw odpowiedź