Napadł na bank. Po kilku dniach przyszedł na policję z gotówką i adwokatem.

Fot. zatrzymany mężczyzna, policja
0 5 182

Najprawdopodobniej dziś zarzut rozboju z użyciem noża usłyszy 30-letni mieszkaniec Gdańska, który zamaskowany napadł na bank. Sprawca zagroził pracownicy banku nożem i ukradł z niego kilka tysięcy złotych.

W czwartek po godz. 12.00 policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na gdańskich Siedlcach. Sprawca z zasłoniętą maseczką twarzą wszedł do placówki jednego z banków i grożąc użyciem noża, zmusił pracującą w nim kobietę do wydania pieniędzy i uciekł.

Na miejsce natychmiast został wysłany najbliższy patrol, przewodnik z psem tropiącym oraz policyjna grupa dochodzeniowa śledcza. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, ustalili i przesłuchali świadków. Policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

Sprawą zajęli się także kryminalni, którzy rozmawiali z mieszkańcami sąsiednich nieruchomości, zabezpieczyli monitoringi w różnych częściach miasta, na którym znaleźli wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z napadem.

Policjanci po to aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę zdecydowali o tym, że zdobyty wizerunek mężczyzny przekazany zostanie do mediów. Jednocześnie sprawdzali wszystkie informacje, które do nich spływały. Sprawdzali miejsca, w których mógł ukryć się mężczyzna.

Sprawca, wiedząc, że jest poszukiwany, a jego wizerunek jest dostępny w mediach, najprawdopodobniej uznał, że wkrótce zostanie zatrzymany i że dalsze ukrywanie się nie ma sensu, sam zgłosił się do komisariatu.

Mężczyzna oddał ukradzione pieniądze, przyniósł również nóż, którym sterroryzował pracownicę banku. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdańska w policyjnej celi.

Dziś 30-latek zostanie doprowadzony do prokuratora. Policjanci wnioskują o to aby prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny. 30-latek usłyszał zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi 12 lat pobawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź