Na europejski rynek nie trafi 2,7 ton kokainy. Statek w „dziwnych okolicznościach” wypłynął z Brazylii

Fot. akcja hiszpańskich służb, mat. prasowe
0 2 486

Hiszpańskie organy ścigania zabezpieczyły ogromne ilości narkotyków. Kontrabanda została ujawniona na pokładzie statku, który już wcześniej był przeszukiwany.

Funkcjonariusze straży granicznej, Guardia Civil oraz policji 16 października przeprowadzili akcję około 50 mil morskich od wyspy Gran Canaria. Mundurowi przechwycili statek, który doprowadzili do portu. Następnie przez kolejne 5 dni prowadzili czynności związane z przeszukaniem pokładu.

Efektem międzynarodowej współpracy służb z Hiszpanii i Brazylii było skonfiskowanie 1210 kilogramów kokainy, która została ukryta w 3,5-tonowej dostawie kukurydzy.

Na początku miesiąca brazylijskie służby na tym samym statku ujawniły 1526 kilogramów kokainy. Transport został przechwycony w porcie São Sebastião.

„Istniało podejrzenie, że na pokładzie wciąż mogą znajdować się narkotyki. Brazylijska policja przekazała hiszpańskiej stronie, że statek opuścił port w dziwnych okolicznościach, zanim służby zdążyły dokładnie przeszukać pokład. Organy ścigania poprosiły hiszpańskich funkcjonariuszy o przeprowadzenie szczegółowego przeszukania” – przekazała w komunikacie Guarda Civil.

Łącznie zabezpieczono 2736 kilogramów kokainy. Narkotyki miały trafić do Kadyksu, a następnie na europejski rynek.

Źródło: Guarda Civil

 

Zostaw odpowiedź