Muzeum mafii w Las Vegas

fot. eksponaty ,You Tube
0 2 082

Pełna nazwa tego miejsca to Muzeum Przestępczości Zorganizowanej i Porządku Publicznego. To tam od 2011 roku w Las Vegas można poznać i zobaczyć na własne oczy prawdziwą historię mafii.

Na otwarciu muzeum, 8 lat temu pojawili się nawet najbliżsi członkowie rodziny znanych w przeszłości gangsterów. To właśnie dzięki nim udało zebrać się potężną kolekcję, którą można podziwiać w Las Vegas.

Jak sama placówka pisze, jest organizacją non-profit, której zadaniem jest rozpowszechnienie i pomoc w zrozumieniu historii przestępczości zorganizowanej i i jej wypływu na amerykańskie społeczeństwo.

W muzeum można obejrzeć ponad kilkaset autentycznych przedmiotów, które w przeszłości należały do największych i najbardziej znanych gangsterów w Las Vegas i w całym USA.

Dzięki interaktywnym wystawom, na własnej skórze można się przekonać, jak w latach 30 zdejmowano odciski palców, zobaczyć jak wyglądały nielegalne bary z okresu prohibicji oraz cały labirynt tajemnych pomieszczeń w piwnicy, które skrywają stare zdjęcia i dokumenty. Poza tym znajduje się tam także destylarnia, sala sądowa, areszt, oraz wiele innych wiernie odwzorowanych historycznie miejsc.

fot. eksponaty, YouTube

Cały proces zwiedzania prowadzony jest przez elektronicznych przewodników. Jednemu z nich swojego głosu użyczył aktor James Caan, odtwórca roli Sonny’ego Corleone w „Ojcu Chrzestnym”.

Na wystawach można znaleźć prywatne rzeczy należące do takich gangsterów jak np. „Bugsy” Siegiel czy Al Capone. W śród nich znajdują się m.in broń, garnitury, okulary, biżuteria.

Ale to nie wszystko, muzeum ma w swoim posiadaniu także m.in oryginalne karty menu z kasyna „Flamingo”, gazety, zdjęcia, nagrania rozmów, a nawet fragment ściany z miejsca słynnej „Masakra w Dniu Świętego Walentego”.

Cały budynek składa się z 3 pięter i podziemi. Bilety zależnie od wystaw mieszczą się w cenie od 100 do około 170 złotych. Placówka prowadzi wiele eventów, a różne sale można nawet wynająć prywatnie, na takie wydarzenie jak np. wesele.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum themobmuseum.org

Zostaw odpowiedź