Dom legendarnego mafiosa wystawiony na sprzedaż

fot. były dom mafioza
0 4 840

Posiadłość znajdująca się w Las Vegas, pierwotnie należała do Tony’ego „The Ant” Spilotro. Na podstawie jego wspólnej działalności z Frankiem Rosenthal’em, stworzony został film „Kasyno”.

Anthony Spilotro należał do Chicago Outfit. W latach 70′ i 80′ ubiegłego wieku, nadzorował nielegalny biznes w kasynach Las Vegas, których to część była prowadzona przez Frank’a Rosenthal’a.

To właśnie oni byli pierwowzorami do stworzenia postaci Nicky’ego Santoro i Ace’a Rothstein’a, z kultowego filmu Martina Scorsese, w których rolę wcielili się Joe Pesci i Robert De Niro.

Dom wybudowany został w 1974 roku i składa się z czterech sypialni, dwóch łazienek i garażu z miejscem na dwa pojazdy. Aktualnie jego cena wynosi 419 tysięcy dolarów, a sam budynek jest uznawany za skromny jak na dzisiejsze standardy.

fot: basen i ogródek

Mimo, że właściciel domu zmieniał się klika razy, to potencjalni klienci nie zapominają o tym, kto mieszkał w nim pierwszy. Agent zajmujący się sprzedażą tej nieruchomości wyznaje, że większość pytań odnośnie domu to m.in czy ktoś został w nim zabity? Czy w ścianach są ukryte wartościowe przedmioty? Czy może jakieś ciało zostało zakopane w ogródku?

Michael Green, profesor historii na Uniwersytecie w Nevadzie mieszkał blisko Spilotro. Wyznał, że w tamtych czasach sąsiedzi często żartowali, że ich okolica jest najbezpieczniejszą w całym Las Vegas, ponieważ znajduje się pod ciągłym nadzorem FBI.

Dodał także, że Spilotro był pierwszym prawdziwym, liczącym się gangsterem na ulicy Las Vegas.

Film, na którym sprzedawca nieruchomości Shannon Smith, pokazuje część posiadłości:

źródło: latimes.com, iol.co.za

Zostaw odpowiedź