Wyrok za napad, przynależność do mafii, czy problemy z narkotykami – mroczne sekrety bohaterów Rodziny Soprano

fot. Rodzina Soprano, HBO
0 7 601

Jak się okazuje, nie tylko w serialu bohaterowie Rodziny Soprano mieli swoje za uszami. Duża część z nich sporo nabroiła także w prywatnym życiu. Być może dlatego właśnie otrzymali swoje role i być może dlatego też jest on uważany za najlepszy serial w historii telewizji… 

  1. Tony Sirico – czyli serialowy Paulie Gualtieri, zanim zawodowo zajął się występowaniem w telewizji, był zatrzymywany 28 razy, po raz pierwszy raz gdy miał 7 lat. Ponadto Tony ma na swoim koncie dwa wyroki, za posiadanie nielegalnej broni(20 miesięcy) i za obrabowanie klubu nocnego(13 miesięcy).                                                                    W jednym z wywiadów aktor tak skomentował swoją przeszłość – Byłem aresztowany 28 razy i tylko 2 razy skazany, musicie przyznać, że mam całkiem dobrą historie występów aktorskich.
fot. Paulie Walnuts

2. Louis Gross – wystąpił w 6 sezonie serialu jako Perry Annunziata – ochroniarz Tony’ego, który  w pamiętnej scenie stał się ofiarą pokazu siły swojego szefa. Louis nie raz popadał w konflikt z prawem. Po raz pierwszy został zatrzymany przez policję w 2006 roku, kiedy to wyszedł bez płacenia ze sklepu odzieżowego w Nowym Jorku. Aresztowany został ponownie 2 miesiące później w ty samym mieście za włamanie się do mieszkania pewnej kobiety. Szczęśliwie dla aktora udało mu się uniknąć więzienia. W 2014 został skazany na 5 lat wyroku w zawieszeniu za posiadanie i próbę wykorzystania fałszywego banknotu studolarowego.

fot. Perry Annunziata

3.Robert Iler – serialowy syn Tony’ego jest kolejnym z obsady Rodziny Soprano, który ma na swoim koncie wyrok w zawieszeniu. Robert został aresztowany w 2001, miał wtedy zaledwie 16 lat.

Razem ze swoimi 4 kolegami obrabował brazylijskich turystów i ukradł około 40 dolarów. Dodatkowo aktor podczas zatrzymania miał przy sobie torebkę marihuany i szklaną lufkę do palenia. On i jego koledzy zostali skazani na 3 lata w zawieszeniu.

foto. Anthony Soprano Junior

4. Anthony Borgese – w serialu poznaliśmy go jako capo Larry’ego Barese. Aktor grający mafioza w rzeczywistości należał do mafijnej rodziny Gambino. Miał nawet znać osobiście Johna Gottiego.

Aresztowany został w 2009 roku przez FBI. Przed sądem przyznał, że zajmował się  w przeszłości ściąganiem długów od ludzi mieszkających w okolicach Monticello. Aktor miał początkowo być skazany nawet do 33 miesięcy w więzieniu, jednak ze względu na zdrowie, działalność na rzecz społeczeństwa i brak wcześniejszych konfliktów z prawem został skazany na 6 miesięcy aresztu domowego i 2 lata wyroku w zawieszeniu.

fot. Larry Barese

5. Lillo Brancato Jr. – wcielił się w rolę Matthew Bevilaqua, który to o mało nie zabił Chrissa chcąc oddać przysługę Richiemu April. W prawdziwym życiu aktor jeszcze zanim skończył 20 lat zdążył uzależnić się od kokainy i heroiny. W 2005 roku został zatrzymany z powodu niesprawnych świateł a podczas kontroli okazało się, że posiadał jedynie nie aktualny dowód rejestracyjny i żadnych innych dokumentów. Dodatkowo policja w jego schowku znalazła 4 torebki heroiny. Został oskarżony o posiadanie narkotyków.

6 miesięcy później aktor wraz ze współsprawcą został aresztowany na Bronksie za morderstwo policjanta podczas próby włamania. Drugim z włamywaczy był ojciec dziewczyny Lillo i to on ostatecznie odpowiedział za morderstwo i odsiaduje dożywocie, a aktor został skazany na 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Matthew Bevilacqua

6. James Gandolfini – główny bohater serialu, boss Anthony Soprano, jest jedynym na liście, którego mroczne sekrety nie są przestępstwami. W 2002 roku aktor miał problemy i nie radził sobie ze sławą, uzależnieniami i rodziną. Książka „Difficult men” autorstwa Bretta Martina, zawiera papiery rozwodowe wypełnione przez ówczesną żonę aktora, która sugerowała, że James miewał coraz częstsze problemy z alkoholem i narkotykami.

Dodatkowo w dokumentach są informację na temat kłótni podczas których aktor w nerwach uderza sam siebie po twarzy. Co więcej, aktor często nie pojawiał się wtedy na planie filmowym. Pewnego razu Gandolfini nie pojawiał się w pracy przez 3 dni, a twórca serialu zaczął martwić się o jego stan. Jednak 4 dnia aktor pojawił się w salonie piękności na Brooklynie i kazał przysłać po siebie samochód, który zabrał go na plan.

fot. Tony Soprano
Zostaw odpowiedź