Kandydat na burmistrza Palermo autorem filmu o współpracy polityków z mafią

fot. Ismaele La Vardera, Matteo Salvini
0 1 152

Jeden z kandydatów na burmistrza Palermo z 2017 roku, nagrał film dokumentalny, w którym jak twierdzi pokaże dowody na współpracę włoskich polityków z mafią.

Ismaele La Vardera 22 letni dziennikarz zaskoczył wszystkich swoją kandydaturą w wyborach, które ostatecznie przegrał, zbierając jedynie 2,7% głosów. Podczas swojej kampanii osiągnął jednak coś innego. Stworzył film dokumentalny, głównie korzystając z ukrytej kamery. Według Vardera jego nagrania poruszą całym krajem.

Dziennikarz nagrał m.in. dwugodzinne spotkanie z wicepremierem Matteo Salvinim, w sprawie poszukiwań silnego sprzymierzeńca dla jego partii, jakim miałaby być mafia.

W filmie można będzie także zobaczyć spotkanie Ismaele’a z krewnym aresztowanego bossa mafii Gino “U Mitra” Abbate, w piwnicy jednego z bloków w Palermo. Co ciekawe dziennikarz został tam zaprowadzony przez jednego z polityków.

Krewny mafioza zaoferować miał kandydującemu wówczas dziennikarzowi 300 głosów w dzielnicy, każdy głos za 30 euro. Ponadto kontakt mafii miał dodać:

-Tutaj my decydujemy na kogo ludzie będą głosować, w innym wypadku nie będą głosować w ogóle.

Dokument dodatkowo ma rzucić światło na to jak Salvatore Cuffaro – były gubernator Sycylii, który spędził 5 lat w wiezieniu za współprace z mafią – wciąż kontroluje włoskich polityków na południu kraju.

Sceny z domu Salvatore przedstawiają jak próbuje on przekonać dziennikarza do wsparcia kandydata z innej partii – Forza Italia. La Verdera w zamian miał dostać miejsce w samorządzie albo w koalicji partii w następnych wyborach.

-Jeśli jesteś z nami, zrobię wszystko żebyś został wybrany- miał powiedzieć Salvatore.

Dodatkowo kiedy dziennikarz ujawnił, że rozmowa była nagrywana były gubernator odparł z pewnością siebie, że biznesy przebiegły jak zawsze, a te nagranie niczego nie zmieni, gdyż Salvatore i tak jest od dawna podsłuchiwany przez sąd.

Ismaele La Vardera swój film ma opublikować pod koniec przyszłego miesiąca a jego tytuł będzie brzmiał „Italian Politics for Dummies”

Zwiastun filmu:

źródło: thenational.ae

 

Zostaw odpowiedź