Mocne uderzenie w 'Ndranghetę. Jeden z mafiosów schwytany na ulicy Krakowa kilka godzin po przekroczeniu polskiej granicy

Fot. zatrzymany mafioso, policja
0 6 922

W połowie listopada 2021 r. Policja włoska przeprowadziła operację policyjną, w ramach której doszło do zatrzymania ponad stu najgroźniejszych przestępców wchodzących w skład włoskich struktur mafijnych. Przestępcy przebywali nie tylko we Włoszech, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

Z informacji wynikało, że Domenico F., członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie ‘Ndrangheta, może przebywać na terenie naszego kraju. Dlatego też Policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji (ENFAST – europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy).

Ze sprawdzeń wynikało, że poszukiwany ma powiązania w województwie małopolskim i może przebywać na terenie Krakowa. W sprawę niezwłocznie włączono Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a krakowscy „łowcy głów” podjęli intensywne działania, które prowadzili nieprzerwanie przez kilka ostatnich dni.

Wykonane czynności doprowadziły do ustalenia, że poszukiwany chwilowo opuścił terytorium Polski. Dalsza współpraca sieci ENFAST, w tym bieżąca, szybka wymiana informacji w czasie rzeczywistym z kilkoma krajami, pozwoliła uzyskać informację, że Domenico F. w godzinach porannych, dokładnie 18 listopada br., wjechał na teren Polski.

Kilka godzin później policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego w pojeździe, na jednej z ulic Krakowa.

Domenico F. zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji na teren Włoch.

Źródło Policja
Zostaw odpowiedź