Mistrz świata w boksie wynegocjował rozejm pomiędzy berlińskimi klanami

Fot. Manuel Charr z członkami gangu, Instagram
0 9 703

Jak informuje portal „Tagespiegel”, znany bokser wystąpił w roli mediatora i pomógł doprowadzić do rozejmu dwa skłócone gangi.

Manuel Charr a właściwie Mahmud Omeirat Al-Charr to Syryjczyk, który w Niemczech zrobił karierę bokserską. Jest obecnym mistrzem świata WBA Regular w wadze ciężkiej.

Pięściarz sam umieścił na swoim Instagramie zdjęcie z gangsterami i napisał, że postawiono go w roli „rozjemcy”. Tę informację potwierdzili niemieccy śledczy, którzy przekazali, iż Charr cieszy się dużym szacunkiem klanów arabskich.

Sportowiec wezwał do pojednania i cierpliwości w imię Boga, tym samym doprowadzając do pokoju pomiędzy drugim największym klanem w Berlinie – Remmo, na czele którego stoi Issa Remmo, a gangiem czeczeńskich imigrantów.

Komisarz policji przekazał, że konflikt grozi przybraniem na sile, gdyż czeczeńska społeczność wzywa rodaków, aby przyjechali wesprzeć ich do Berlina. Gangi tymczasowo zawarły pokój, jednak może to być chwilowe uspokojenie sytuacji i przerwanie serii ataków.

Od początku miesiąca miały miejsce liczne starcia pomiędzy skłóconymi grupami. Jeden ze szpitali był pod ochroną policji po tym, jak jedenaście osób zostało pobitych i ranionych nożami.

W sobotę 7 listopada w dzielnicy Neukoelln doszło do ataku w sklepie nocnym, gdzie członkowie Remmo musieli bronić się przed Czeczenami. Około 30 osób rzuciło się do walki uzbrojeni w noże i wszystko, co znaleźli pod ręką. 16, 39 i 46-latek ucierpieli najbardziej i trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Miał to być rzekomo odwet za atak na dworcu Gesundbrunnen, gdzie 20 członków arabskich klanów zaatakowało dwóch mężczyzn. Tego samego dnia na Brunneplatz przed budynkiem sądu dźgnięty został 34-latek.

https://www.instagram.com/p/CHbbhXojwk-/?utm_source=ig_web_copy_link

Źródło: Polsat News / Instagram

Zostaw odpowiedź