Matka i syn skazani za rodzinny biznes narkotykowy. Mieli zarobić blisko milion złotych

Fot. zlikwidowana plantacja, policja
1 3 240

Toruński sąd skazał Adriana T. oraz jego matkę Annę T., którzy wspólnie prowadzili plantację konopi indyjskich. Zarówno kobieta, jaki i jej syn trafią do więzienia.

Adrianowi T. prokurator zarzucił także odpłatne i nieodpłatne udzielanie w latach 2017-2018 marihuany innym osobom oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany o wadze 46 g. Oskarżonym groziła kara do 15 lat pozbawiani wolności.

Od stycznia 2019 r. do końca kwietnia 2019 (Kiedy to zostali zatrzymani) wyhodowali ponad 628 roślin konopi innych niż włókniste. Uprawa ta mogła dostarczyć ponad 18 kg suszu roślinnego marihuany o wartości ponad 560 tysięcy zł.

W latach 2017-2018 wyhodowali nie mniej niż 800 roślin konopi innych niż włókniste, a następnie wprowadzili do obrotu uzyskaną z nich marihuanę o wadze nie mniejszej niż 24 kg i wartości nie mniejszej niż 720 tysięcy zł (Licząc 30 złotych za gram marihuany).

Fot. wejście ukryte w szafie, policja

Oskarżeni posiadali przyrządy i narzędzia służące do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania i przerobu środków odurzających. Były to między innymi: transformatory, lampy, filtry, wentylatory, termometry, doniczki, wagi elektroniczne.

W toku śledztwa uzyskano szereg dowodów potwierdzających sprawstwo oskarżonych. Zabezpieczono susz roślinny, przesłuchano szereg świadków oraz uzyskano opinie biegłych.

Prokurator żądał surowszych kar, jednak ostatecznie Anna T. została skazana na 3 lata i 8 miesięcy więzienia. Adrian T. usłyszał wyrok 4 lat więzienia. Ponadto muszą wpłacić grzywnę po 6 tysięcy złotych każdy. Na poczet kary skazanym zaliczono okres tymczasowego aresztowania.

 

Źródło Nowości Prokuratura Krajowa
1 komentarz
  1. xxx mówi

    za uprawę i handel marihuaną do 15 lat więzienia… za zabicie pod wpływem alkoholu w wypadku samochodowym rodziców trójki dzieci od 2-12 lat więzienia… po prostu żal… polski wymiar sprawiedliwości jest żałosny jak cały pierdolony PiS z duPą na czele !!!

Zostaw odpowiedź