Mamy pierwszą zapowiedź 5. sezonu „Peaky Blinders”

fot. Peaky Blinders
0 4 234

W najnowszym sezonie brytyjskiego serialu, Tommy Shelby spróbuje szczęścia w innej branży niż gangsterka. BBC wypuściło krótki teaser przedstawiający nowe odcinki.

Jak zapowiada twórca serialu, Steven Knight, akcja 5. sezonu „Peaky Blinders” będzie się działa w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Wszystko zacznie się od krachu na Wall Street w 1929 roku, będącego początkiem Wielkiego Kryzysu. Jak to ujęli producenci serialu w rozmowie z „Radio Times”, „okazje i nieszczęścia są wszędzie”.

Zwiastun nowego sezonu:

Okazja na coś nowego pojawia się też w życiu Tommy’ego, który poznaje charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

W obsadzie serialu powrócą Helen McCrory jako Polly, Paul Anderson jako Arthur Shelby Jr, Sophie Rundle jako Ada Shelby, Finn Cole jako Michael Gray, Kate Phillips jako Linda Shelby i Natasha O’Keefe jako Lizzie Stark. Pojawią się także Aidan Gillen i Jack Rowan jako Aberama i Bonnie Gold oraz inni nasi znajomi z poprzednich serii.

„Peaky Blinders” powróci w 2019 roku i w Wielkiej Brytanii będzie emitowane na BBC One.

źródło: radiotimes.com

Zostaw odpowiedź