Mafia nigeryjska praktykami voodoo zmuszała kobiety do prostytucji

fot. nigerskie prostytutki na Sycylii, the guardian
0 3 977

Włochy rozbił nigeryjską mafię, która groźbami i rytuałami voodoo zmuszała kobiety do seksualnego niewolnictwa.

W tym tygodniu włoskie władze przeprowadziły operacje na terenie Katanii na Sycylii. W wyniku policyjnej akcji, aresztowano 5 podejrzanych o kierowanie grupą przestępczą, w tym dwie siostry Susan Elaho i Naomi Ikponwmasa.

Przestępczą organizację zlikwidowano dzięki dwóm dziewczynom z Nigerii, które padły ofiarą przestępców. Ujawniły one nielegalne działania grupy, w tym m.in. ściąganie kobiet z Nigerii do Włoch i zmuszanie ich do prostytucji na ulicy.

Gang współpracował z innymi grupami przestępczymi działającymi w Nigerii i Libii. To właśnie z tych krajów większość dziewczyn trafiała do Włoch.

Część z nich dobrowolnie zgłaszała się do pracy na ulicy, jednak gangsterzy we Włoszech zastraszali je rytuałami voodoo i zmuszali do współpracy.

Niewolnictwo seksualne i rytuały voodoo wśród uchodźców z afryki są stosowane od początku kryzysu migracyjnego. W Szwecji toczył się proces, podczas którego ujawniono, że jedna z kobiet została zmuszona do zjedzenia surowego serca kury, po czym jej piersi nacięto ostrzem, a w pozostawione rany została wlana zwierzęca krew.

W zeszłym roku kobieta z Liberii została aresztowana w Wielkiej Brytanii za pomoc w handlu żywym towarem z Nigerii do Niemiec i stosowanie praktyk voodoo, do kontrolowania swoich ofiar.

Według kryminologów nigeryjscy przestępcy kolonizują Włochy i przejmują biznesy tradycyjnych rodzin mafijnych dzięki swojej bezwzględności.

źródło: breitbart.com

Zostaw odpowiedź