Mafia ciągle żywa. Członkowie rodzin Gambino i Colombo przed sądem

0 2 087

fot. nowojorska policja 

Dwie osoby należące do mafijnej rodziny Colombo oraz jeden członek rodziny Gambino usłyszały zarzuty dotyczące przestępczości zorganizowanej.

 

Gangsterzy stanęli przed sądem federalnym w Brooklynie, gdzie zostali oskarżeni o min. nielegalny hazard, wymuszenia i pranie pieniędzy. Według śledczych, oskarżeni prowadzą przestępczą działalność co najmniej od 2010 roku.

Zatrzymani mężczyźni to Jerry „Fat Jerry” Ciauri i Vito „The Mask” Difalco z rodziny Colombo oraz Anthony „Anthony Suits” Licata z rodziny Gambino. Prokurator Stanów Zjednoczonych Wschodniego Dystryktu Nowego Jorku, Richard P. Donoghue powiedział: „To dochodzenie pokazuje, że członkowie Cosa Nostra nadal polują na członków naszej społeczności, wzbogacając się i swoją sieć przestępczą, przez stosowanie wymuszeń i gróźb.”

Powiedział również, że wykorzenienie tradycyjnej przestępczości zorganizowanej, pozostało ważnym priorytetem dla jego biura i innych organów ścigania. Komisarz policji NYPD James O’Neill powiedział z kolei, że mafia jest być może osłabiona, ale nie martwa.

Wszyscy oskarżeni nie przyznali się zarzucanych czynów. Kolejna rozprawa 7 sierpnia. Mężczyźni przebywają w aresztach, grozi im nawet 20 lat więzienia.

źródło: http://aboutthemafia.com

 

Zostaw odpowiedź