Lubuska policja przejęła blisko 33 tysiące tabletek ecstazy

Fot. Aresztowanie podejrzanego, policja
0 3 648

Blisko 33 tysiące tabletek ecstasy o łącznej wadze 15 kilogramów o wartości szacowanej na 800 tys. zł, a także 2 kg innych substancji, które poddane zostaną badaniom zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. bezustannie zajmują się zwalczaniem wszelkich mechanizmów przestępczych związanych z obrotem substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych, które prowadzili od kilku miesięcy, ustalili osobę, która mogła zajmować się obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Do realizacji policjanci byli dobrze przygotowani. Na początku listopada funkcjonariusze w rejonie Gorzowa Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem osobowym.

To właśnie ten zmotoryzowany typowany był przez policjantów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych jako osoba mogąca posiadać znaczne ilości narkotyków. Wiedza, doświadczenie, ciężka praca operacyjna oraz policyjny nos nie mogły zawieść.

Mężczyznam był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. W pomieszczeniu, w którym później policjanci prowadzili dalsze czynności znaleźli oni blisko 33 tysiące tabletek ecstasy oraz 2 kg innych substancji, które poddane zostaną profesjonalnej ekspertyzie, aby dokładnie poznać ich skład.

Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ponad 15 kg. Te mogły pochodzić z nawet z krajów Europy Zachodniej. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeprowadzanych czynności procesowych usłyszał zarzut związany z udziałem w obrocie znacznych ilości narkotyków.

Za tego rodzaju przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje kare nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź