Łowcy głów schwytali poszukiwanego przemytnika. Miał przeszmuglować blisko tonę narkotyków

Fot. Zatrzymany mężczyzna, policja
1 6 549

Śląscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali mężczyznę, za którym sąd w niemieckiej Kolonii wydał europejski nakaz aresztowania (ENA). 30-latek był poszukiwany za udział w grupie przestępczej i przemyt blisko tony narkotyków. Łowcy głów zatrzymali go w Katowicach.

Do śląskich łowców głów wpłynął europejski nakaz aresztowania 30-latka, wydany przez sąd w niemieckiej Kolonii. Mężczyzna był poszukiwany przez niemieckie organa ścigania za udział w grupie przestępczej i przemyt blisko tony marihuany.

Łącznie ciąży na nim 9 zarzutów karnych, dotyczących przestępstw, za które zgodnie z niemieckim prawem, może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych szybko namierzyli mężczyznę.

Został on zatrzymany, a Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu do czasu przekazania go stronie niemieckiej.

30-latka osadzono w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na transport do Niemiec. Tam zostanie postawiony przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez niego przestępstwa.

Źródło: policja.pl

1 komentarz
  1. Jp mówi

    2t4 PDW

Zostaw odpowiedź