Kryminalni zabezpieczyli marihuanę za ponad pół miliona złotych

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 4 347

Koszalińscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy jest zabezpieczona marihuana o łącznej wartości ponad pół miliona złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego koszalińskiej komendy prowadzą czynności operacyjne rozpoznając tym samym środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 30-latka.

Funkcjonariusze podczas przeszukania ujawnili przy mężczyźnie zakazany przepisami susz roślinny. Kryminalni przeszukali jego samochód, mieszkanie oraz pomieszczenia, do których miał dostęp. Policjanci w trakcie tych czynności znaleźli znaczną ilość substancji psychoaktywnych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do koszalińskiej komendy. Zabezpieczony susz został poddany wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana o łącznej ilości ponad 15 kilogramów.

Podejrzany już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, które zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, w przypadku ich sprzedaży detalicznym odbiorcom, mogłaby sięgnąć ponad 600 tysięcy złotych.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Koszalinie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek prokuratora, wydał decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź