Kryminalni uderzają w dilerów z Pragi Północ

0 2 427

Blisko 400 gramów niedozwolonych substancji zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji na Pradze Północ. Podczas przeszukania jednej z piwnic domu wielorodzinnego policjanci znaleźli m.in. marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnych te narkotyki nie trafią na rynek. Policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tej sprawie.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI realizowali działania ukierunkowane na zapobieganie wprowadzania do obrotu narkotyków na terenie dzielnicy. Wysiłki kryminalnych zostały uwieńczone sukcesem. Dwa dni temu, realizując posiadane informacje i ustalenia przeszukali piwnicę jednego z domów wielorodzinnych.

Podczas tych czynności kryminalni zabezpieczyli blisko 400 gramów nielegalnych substancji, które zostały poddane szczegółowym oględzinom. Badanie wykazało, że w dwóch workach foliowych znajdowała się marihuana (łączna waga to 175,69 gramów), 126 zawiniątek z folii aluminiowej zawierało amfetaminę o wadze 81,94 grama brutto, ujawniono również 423 tabletki ekstazy (105,86 g) oraz  45,01 gramów białego proszku, który przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Dzięki działaniom policjantów te narkotyki nie trafią na rynek. Kryminalni nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź