„Król” polskim „Peaky Blinders”? Sprawdź pierwszy zwiastun nowego serialu

Fot. kadr z serialu
0 3 868

„Król” to produkcja powstała na podstawie powieści o takim samym tytule, której autorem jest uznany polski pisarz Szczepan Twardoch.

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn.

Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę.

Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

W rolach głównych wystąpili Michał Żurawski jako Jakub Szapiro, Arkadiusz Jakubik jako Kum Kaplica, Borys Szyc jako Janusz Radziwiłek oraz Magdalena Boczarska jako Ryfka Kij.

Premiera serialu „Król” już jesienią 2020 roku. Produkcję zobaczymy na kanale Canal+ Premium i w usłudze VOD Canal+.

Źródło: Canal+

Zostaw odpowiedź