Czy „Rodzina Soprano” doczeka się godnego następcy? Powstaje nowy serial o mafii

fot. "Rodzina Soprano"
0 2 663

Jak donosi portal Deadline, stacja Showtime pracuje nad nowym serialem przedstawiającym losy pierwszej mafijnej rodziny w Stanach Zjednoczonych.

Za ekranizację będą odpowiadać Nicholas Pilegii i Terence Winter. Mają oni duże doświadczenie w tworzeniu kultowych produkcji o tematyce gangsterskiej. Pierwszy z nich wykorzystując swoją wiedzę historyczną na temat przestępczości zorganizowanej i korupcji w USA stał się pomysłodawcą całego projektu.

Pilegii to scenarzysta m.in. „Chłopców z ferajny” i „Kasyna”. Pełnił on także rolę producenta wykonawczego takich filmowych hitów jak „Irlandczyk” czy „American Gangster”. Winter jest natomiast twórcą „Zakazanego Imperium”, pracował też jako scenarzysta i producent „Rodziny Soprano” – jednego z najlepszych seriali w historii.

Winter był twórcą lub współtwórcą scenariusza do 25 odcinków. To on odpowiada m.in. za „Pine Barrens” uznawane za jeden z najlepszych epizodów w całym serialu.

Na razie nie wiadomo, kiedy ekranizacja będzie miała swoją premierę, nie ujawniono także, jak zatytułowane zostanie nadchodzące show.

Źródło: antyradio.pl

Zostaw odpowiedź