Komornik wraz z funkcjonariuszami wyłudził pieniądze metodą „na policjanta”

Fot. zdjęcie podglądowe
0 1 807

Poznańska prokuratura postawiła zarzuty byłemu komornikowi oraz funkcjonariuszom policji, którzy brali udział w procederze wyłudzania pieniędzy.

Łącznie aktem oskarżenia objęto osiem osób, w tym Konrada C oraz siedmiu podejrzanych, wśród których znajdują się stróże prawa. Wszyscy razem w maju mieli wyłudzić 100 tysięcy złotych.

Do całej akcji doszło w Swarzędzu pod Poznaniem. Ofiara, która została oszukana, zgłosiła sprawę na policję. Najpierw zatrzymano komornika, który jest dodatkowo podejrzany o wyłudzenie 1,5 miliona złotych z kancelarii, w której był zatrudniony. Kilkanaście dni po schwytaniu C. wpadli pozostali podejrzani.

– Chodziło o to, aby stworzyć wrażenie, że miała się odbyć transakcja o wartości 100 tys. zł. W tym celu pięć osób, w tym dwóch policjantów, podawało się za funkcjonariuszy policji. Upozorowali, że działają jako policjanci w pewnej sprawie i ostatecznie doszło do wyłudzenia 100 tys. zł – przekazał w rozmowie z mediami prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Wskazani mundurowi Bartosz D. i Daniel S. to funkcjonariusze z Włocławka – Usłyszeli zarzut przekroczenia swoich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Byli w grupie pięciu osób, które miały kontakt z pokrzywdzonym mężczyzną i przekonywali go o policyjnej akcji, która była upozorowana. W ten sposób nadużyli swoich uprawnień – dodał Wawrzyniak.

Konrad C. to komornik, który ma niemałe problemy z prawem. W jego sprawie zakończył się już proces w związku z oszustwem na 8 milionów złotych. Komornik przy współpracy z innym przestępcom sfałszował gwarancję bankowe i okazał je firmie, która wypłaciła potężną kwotę na konto spółki reprezentowanej przez Konrada C. Zdobyte pieniądze miały zostać przeznaczone na budowę supermarketu.

Źródło: wp.pl

 

Zostaw odpowiedź