Kolejny akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji

fot.pixabay
0 917

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny (piąty) akt oskarżenia w sprawie dotyczącej warszawskiej reprywatyzacji. Aktem oskarżenia objęto warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystynę O.

Oskarżonym zarzucono, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili spadkobierczynię dawnych właścicieli nieruchomości, znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040,000 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość i znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych.

Marek M. i Krystyna O. dokonali tego  po wcześniejszym wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd co do tożsamości nabywców oraz wyzyskaniu błędu co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości i jej faktycznej wartości. Działając w ten sposób odkupili od pokrzywdzonej roszczenia za kwotę 300,00 złotych.

Ponadto Marek M. odpowie również za doprowadzenie drugiej ze spadkobierczyń dawnych właścicieli nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Dynasy 4 do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040,000 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości znajdującej się oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych.

Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego oskarżony dokonał tego wyzyskując błąd pokrzywdzonej co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości oraz jej faktycznej wartości. W wyniku tych działań Marek M. zawarł z pokrzywdzoną umowę sprzedaży roszczeń do tej nieruchomości za kwotę 500,00 złotych.

Oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź