Kolejne oskarżenia wobec El Chapo – miał uprawiać seks z nieletnimi dziewczynkami nazywając je „witaminami”

fot. El Chapo, Alex Cifuentes, prokuratura Stanów Zjednoczonych
0 4 501

Nowe oskarżenia zostały skierowane w stronę narkobarona. Zeznania zostały przedstawione w nowo rozpieczętowanych dokumentach i prawdopodobnie nie będą miały one wpływu na proces, który już jest niemalże zakończony.

Papiery zostały upublicznione w ten weekend. Według nich, jeden z głównych współpracujących świadków z amerykańskim rządem zeznał, że El Chapo uprawiał seks z nieletnimi dziewczynami mającymi zaledwie 13 lat. Działo się to w jednej z kryjówek oskarżonego, w późnych latach 00′.

Jeden z obrońców Guzmana nazwał te oskarżenia „wysoce nieprzyzwoitymi” i podważył je m.in. ze względu na czas w którym zostały przedstawione. Aktualnie do zakończenia procesu wymagany jest werdykt ławy przysięgłych i wydanie wyroku przez sąd.

El Chapo „zaprzecza oskarżeniom, które nie mają żadnego potwierdzenia i były zbyt niewiarygodne do przedstawienia podczas procesu” – mówił prawnik Eduardo Balarezo w swoim komunikacie.

Jedne z dokumentów zawierają zeznania kolumbijskiego przemytnika Alex’a Cifuentes’a. Był on bliskim pracownikiem Guzmana, z którym przez pewien czas mieszkał razem w jednej z kryjówek. Według świadka osoba znana jako Comadre(stręczycielka) Maria dostarczała narkobaronowi zdjęcia dziewczyn, aby ten mógł którąś wybrać.

Następnie za 5 tysięcy dolarów dana dziewczyna, była wysyłana do odosobnionego rancza. Tam Cifuentes miał dodawać do drinków „sypkich substancji”.

El Chapo „nazywał najmłodsze z nich witaminami, ponieważ wierzył, że sex z młodymi dziewczynami daje mu życie” – zeznaje współpracujący przemytnik.

Inni ze świadków miał potwierdzić te zeznania. Papiery zawierają także informację na temat agenta DEA, który w 1998 roku przeprowadził rozmowę z narokbaronem.

El Chapo miał wówczas zapytać, czy jest możliwość, uniknięcia ekstradycji, w zamian za dostarczenie informacji na temat działań narkotykowych prowadzonych przez wrogie kartele.

źródło:independent.ie, nytimes.com

Zostaw odpowiedź