Kolejne zatrzymania współpracowników grupy „Bukaciaka”

fot. jeden z zatrzymanych, policja.pl
0 3 693

Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zatrzymali 12 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu ogromnych ilości narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni mogli robić nielegalne „interesy” z członkami tzw. grupy „Bukaciaka”. W trakcie przeszukania jednego z mieszkań policjanci odkryli niemal pełną gamę dostępnych w Polsce narkotyków, które były przygotowane do sprzedaży.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z prokuratorami Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, prowadzą wielowątkowe śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupy „Bukaciaka”.

Zakres i teren działania członków grupy, osób z nimi powiązanych i „robiących wspólne interesy”, był tak duży, że dotychczas w prowadzonym śledztwie zarzuty przedstawiono już około 200 osobom, z czego 120 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a to wciąż nie koniec – jak zapowiadają prowadzący śledztwo.

fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Tym razem trop doprowadził policjantów do Wrocławia, Jeleniej Góry i Kraków. Tam policjanci z warszawskiego CBŚP, wspomagani przez Zarząd we Wrocławiu i Krakowie CBŚP zatrzymali 12 osób. W trakcie działań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 3 kg narkotyków, m.in. marihuanę, kokainę, amfetaminę, tabletki ecstasy i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Na poczet przyszłych kar i środków karnych zabezpieczono mienie podejrzanych w postaci nieruchomości oraz pojazdów na łączną kwotę ponad 550 tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani w latach 2012-2017 na terenie woj. dolnośląskiego, mogli wprowadzać do obrotu ogromne ilości marihuany, kokainy, ecstasy oraz MDMA.

fot. zabezpieczone narkotyki, policja

W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Na wniosek prokuratora wobec ośmiu podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe i dozory.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź