Albańska mafia przejmuje brytyjski rynek narkotykowy

fot. gangsterzy z Hellbanianz, Instagram
0 13 212

Brytyjscy eksperci twierdzą, że brutalne gangi wywodzące się z bałkańskich narodowości, powoli przejmują kontrolę nad wartym 5 mld funtów rynkiem kokainowym na wyspach. Ich towar jest najtańszy od 1990 roku i najczystszy od ponad dekady.

Działaniom tamtejszych narkotykowych grup przestępczych sprzyja fakt, że w całej Europie to właśnie najwięcej młodych Brytyjczyków spożywa kokainę.

Albańska mafia, zwana także mafią Shqiptare zyskuje przewagę dzięki hurtownikom, którzy współpracują z kolumbijskimi kartelami.

Jednym ze słynnych gangów jest Hellbanianz, który kontroluje teren Gascoigne w Barking na wschodniej części Londynu.

Gangsterzy udostępniają na portalach społecznościowych zdjęcia z plikami pieniędzy i drogimi samochodami. Prowadzili nawet konto na Instagramie, które obserwowało 115 tysięcy użytkowników. Jednak profil ten został usunięty w listopadzie.

Rzecznik Narodowej Agencji ds. Przestępczości twierdzi, że albańskie grupy przestępcze potrafią dobrze współpracować z innymi gangami, z którymi mogą prowadzić nielegalne interesy jak handel narkotykami, bronią, pranie pieniędzy czy nawet handel żywym towarem.

Mohammed Qasim z Uniwersytetu Leeds Beckett powiedział – „Albańczycy mają poważną reputację. Nie zastanawiają się dwa razy, jeśli chodzi o przemoc”.

źródło: mirror.co.uk

Zostaw odpowiedź