Kolejne zatrzymania w sprawie klubów go-go. Już 58 osób usłyszało zarzuty

Fot. CBŚP
0 1 331

Policjanci CBŚP zatrzymali kolejne 7 osób podejrzanych o rozboje i dokonywanie oszustw na klientach klubów go-go. W sprawie występuje już 58 podejrzanych. Śledczy badają również wątek poszkodowanego, doprowadzonego do stanu upojenia alkoholowego powodującego jego zgon.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od klientów nocnych klubów go-go. W ramach prowadzonego postępowania, na polecenie Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, funkcjonariusze w przeciągu ostatniego miesiąca zatrzymali kolejne 7 osób związane z tym nielegalnym procederem.

Według ustaleń śledczych, działania grupy ukierunkowane były na popełnianiu przestępstw na szkodę klientów klubów poprzez doprowadzanie ich do stanu pozbawienia świadomości i postrzegania m.in. przez osoby zatrzymane.

Sprawcy wykorzystując stan psychofizyczny poszkodowanych dokonywali transakcji płatniczych za pomocą kart płatniczych bądź innych instrumentów finansowych za towary i usługi rzekomo oferowane w klubie. W niektórych przypadkach za pośrednictwem bankowości elektronicznej, na urządzeniach będących własnością klientów dopuszczano się również zaciągania pożyczek, bądź likwidacji lokat czy rachunków oszczędnościowych, a środki tam zgromadzone przekazywano na konta spółek prowadzących kluby.

Jeden z badanych przez śledczych wątków w sprawie, dotyczy pokrzywdzonego, który został doprowadzony do stanu upojenia alkoholowego, powodującego utratę przytomności, a następnie zgon w wyniku ostrego zatrucia alkoholem. Mężczyźnie w trakcie zdarzenia nie udzielono pomocy medycznej. Wobec osób podejrzanych o ten czyn zastosowano tymczasowe aresztowanie.

Osobom zatrzymanym podczas ostatnich działań Prokurator przedstawił m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełniania rozbojów oraz oszustw na szkodę klientów klubów z Krakowa i Warszawy.

W całej sprawie zarzuty przedstawiono już 58 osobom, które usłyszały łącznie ponad 700 różnych zarzutów. Obejmują one m.in. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czy udziału w tej grupie. W sprawie zastosowano również 31 aresztów, poręczenia majątkowe w kwocie prawie 1,6 mln zł oraz zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 6,8 mln zł.

Według ustaleń śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: CBŚP

Zostaw odpowiedź