Kolejna dostawa kokainy ukryta w bananach. Narkotyki trafiły do siedmiu sklepów na Pomorzu

Fot. zdjęcie podglądowe, pexels.com
0 3 297

Portale RMF 24 i Gazeta Wyborcza przekazały nieoficjalną informację o kolejnej dostawie kokainy, która przez przypadek trafiła do hipermarketów sieci Lidl.

Tym razem w poniedziałek nad ranem pracownicy siedmiu sklepów podczas rozładunku bananów znaleźli podejrzane paczki, w których znajdował się biały proszek. Następnie wezwali policję do hipermarketów w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim.

– Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji. Śledczy rozmawiają z pracownikami sklepu i ustalają okoliczności tego zdarzenia – przekazałą podkomisarz Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Na miejscu pracują policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i technik kryminalistyki. Śledczy rozmawiali z pracownikami sklepów oraz zabezpieczyli ślady. Zajęli się również ustaleniem dokładnej trasy, jaką przebyła dostawa bananów.

Według nieoficjalnych informacji, do sklepów miało trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów kokainy.

Co ciekawe, zaledwie miesiąc temu 8 kilogramów kokainy również ukrytej w bananach znaleźli pracownicy sklepu w Jaworznie. Znacznie większą ilość narkotyków skonfiskowano w kilku warszawskich Carrefourach w czerwcu minionego roku. Policja zabezpieczyła wtedy 160 kilogramów kokainy, którą wyceniono na 30 mln złotych.

Źródło: Gazeta Wyborcza/RMF24

 

Zostaw odpowiedź