Kokaina ukryta w bananach po raz kolejny trafiła do polskiego sklepu. Sprawą zajmuje się CBŚP

Fot. zdjęcie podglądowe, Pixabay
0 7 968

Pod koniec 2021 roku do jednego ze śląskich sklepów spożywczych trafiła nietypowa dostawa. W kartonach znajdowały się nie tylko banany, ale także narkotyki.

Całe zdarzenie miało miejsce w sklepie w miejscowości Jaworzno w dzielnicy Ciężkowice. Pracownicy początkowo znaleźli jeden pakunek i po sprawdzeniu wszystkich kartonów okazało się, że pomiędzy bananami ukryto siedem paczek z kokainą.

Obsługa sklepu najpierw skontaktowała się z hurtownikiem, a ten zawiadomił w tej sprawie policję. Śledztwem zajęło się Centralne Biuro Śledcze Policji, które zabezpieczyło nielegalne substancje i przekazało je do dalszej analizy.

– Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili działania na terenie województwa śląskiego, lecz z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy informacji, co do przedmiotu i zakresu wykonywanych czynności – przekazała Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowa CBŚP, która rozmawiała z portalem jaw.pl.

Policja nie podała więcej szczegółów w tej sprawie, jednak nieoficjalnie wiadomo, że w bananach miało znajdować się około 8 kilogramów kokainy. Śledczy aktualnie zajmują się ustaleniem, do kogo należą narkotyki, które trafiły do sklepu spożywczego.

To nie pierwszy raz, kiedy kokaina ukryta między owocami znalazła się w polskich sklepach. Między innymi w czerwcu minionego roku pracownicy sieci Carrefour w kilku warszawskich hipermarketach znaleźli łącznie ponad 160 kilogramów kokainy. Trafiła ona m.in. do sklepów na Mokotowie, Bielanach czy Śródmieściu. Policjanci zabezpieczone narkotyki wycenili na ponad 30 mln złotych.

Źródło: Jaw.pl/Twitter

 

Zostaw odpowiedź