Kokaina jak węgiel. Służby przechwyciły narkotyki warte 35 mln euro

Fot. Zabezpieczone narkotyki przypominające węgiel
0 8 990

W wyniku międzynarodowej współpracy pomiędzy Irlandią i Holandią, organy ścigania skonfiskowały ogromną ilość kokainy, która do złudzenia przypominała węgiel drzewny.

15 lipca służby poinformowały o przechwyceniu narkotyków na terenie Holandii. Do portu w Rotterdamie trafiły dwa kontenery wysłane z jednego z krajów Ameryki Południowej. Śledczy z Irlandii podejrzewali, że w transporcie może znajdować się nawet pół tony kokainy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Garda Síochána holenderskie służby przeszukały kontenery. W środku znajdowało się dwa tysiące worków z węglem. To jednak nie wszystko. Prześwietlenie kontenerów oraz wyszkolone psy umożliwiły zlokalizowanie narkotyków.

Kokaina, która została poddana specjalnemu procesowi chemicznemu, wyglądem wiele nie różniła się od prawdziwego węgla. Śledczy wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowali na 35 milionów euro.

Identyczny transport z „węglem” kilka tygodni wcześniej przechwyciły służby z Hiszpanii. Wówczas skonfiskowano 862 kg kokainy oraz rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, która od wielu lat przemycała narkotyki do Europy.

Według śledczych przemyt kokainy wyglądem przypominającej węgiel, to sposób wykorzystywany przez kartele z Meksyku i Kolumbii.

Źródło CNN
Zostaw odpowiedź