„John Wick” oficjalnie zapowiedziany. Dwie kolejne części powstaną w tym samym czasie

Fot. John Wick
0 1 578

„John Wick” to jedna z najgłośniejszych serii filmowych ostatnich lat. Wytwórnia Lionsgate oficjalnie ogłosiła, że powstaną kolejne części – czwarta i piąta.

Fabuła w hitowych produkcjach obraca się wokół byłego płatnego mordercy, w którego rolę wciela się Keanu Reeves. Na jego drodze stają m.in. szef rosyjskiej mafii, bossowie Camorry czy też tajna organizacja zabójców.

Popularność serii rośnie z każdym rokiem. Potwierdza to kwota, jaką zarobił film „John Wick 3”. Ostatnia produkcja przyniosła większe zyski niż dwie poprzednie części razem.

Takiej okazji nie chce przepuścić wytwórnia, która zamierza wycisnąć z serii najwięcej jak się da. W związku z czym powstaną nie tylko kolejne części. Póki co świat obiegła informacja o planowanym spin-offie pod tytułem „Ballerina” oraz serialu „The Continental”, który zostanie stworzony dla telewizji Starz.

John Feltheimer prezes studia ogłosił, że najnowsze części filmów będą powstawały w tym samym czasie. Prace najprawdopodobniej ruszą na początku przyszłego roku, gdyż Keanu Reeves jest aktualnie zajęty czwartą odsłoną „Matrixa”.

„John Wick 4” ma planowo trafić do amerykańskich kin 27 maja 2022 roku.

Źródło: Onet / spidersweb.pl

Zostaw odpowiedź