Była policjantka i prawa ręka bossa kartelu Northeast aresztowana (VIDEO)

Fot. aresztowanie podejrzanej, policja
0 4 968

Guadalupe Villareal znana jako „La Teniente” jest byłą funkcjonariuszką policji oraz jedną z najważniejszych ludzi narkobarona Juan Gerardo Treviño „El Huevo”.

Kobieta została schwytana 4 sierpnia, w wyniku operacji nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Gwardię Narodową.

41-letnia „La Teniente” trafiła w ręce funkcjonariuszy wraz ze swoim partnerką Edna „N”, kiedy przebywali w Sandia, w stanie Tamaulipas.

Kobieta do kartelu Northeast dołączyła w 2014 roku. Od tego czasu wypracowała sobie wysoką pozycję. Nadzorowała m.in. działanie klubów nocnych i barów w Nuevo Laredo. W dzielnicy, gdzie prostytucja jest legalna, dochodziło do handlu ludźmi, porwań, wymuszeń, torturowania ofiar czy morderstw.

„La Teniente” uważano za jedną z najgroźniejszych osób w okolicy. Kobieta popełniała przestępstwa nie tylko wobec cywilów, czy swoich wrogów, planowała i wykonywała również egzekucje na funkcjonariuszach organów ścigania. Jednocześnie w tym samym czasie utrzymywała bliskiego kontakty z policjantami w stanie Tamaulipas.

Źródło: Borderland Beat

Zostaw odpowiedź