Hiszpański gang przemycał 60 ton haszyszu rocznie

fot. funkcjonariusze podczas operacji "Albarracín", Guardia Civil
0 1 606

Dzięki Hiszpańskiej Straży Obywatelskiej udało się rozbić grupę przestępczą zajmującą się m.in handlem i przemytem narkotyków z północnej Afryki do Andaluzji.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się w sierpniu, kiedy Straż Obywatelska wykryła grupę zajmującą się biznesem narkotykowym. Gang został uznany za jedna z najbardziej znaczących organizacji przestępczych zajmująca się szmuglowaniem narkotyków z Afryki do Europy.

Rozbita organizacja szybko się rozwijała. Szacuje się, że mogła dystrybuować nawet 60 ton haszyszu rocznie.

Gang drogą morską szmuglował narkotyki z Maroka. Następnie były one ładowane do skradzionych wcześniej pojazdów. Przed akcjami auta ukrywane były między innymi na terenach budowy czy w kontenerach transportowych.

Z plaży haszysz był przewożony do kryjówek, które czasami były nawet kilkukrotnie zmieniane. Po odczekaniu i upewnieniu się, że towar może zostać bezpiecznie sprzedany, rozprowadzano go po Europie.

W wyniku operacji „Albarracín” zatrzymanych zostało 57 osób. Sąd zadecydował o areszcie dla większości podejrzanych. Ponadto przejęto łącznie 9640 kg haszyszu, odkryto 10 kryjówek dla pojazdów i narkotyków. Odzyskano także 12 samochodów w Hiszpanii i Maroku.

Przeszukania domów podejrzanych pozwoliły na zabezpieczenie znacznej ilości dokumentów. Przejęto także nieruchomości o wartości ponad 2,8 mln euro i majątek osobisty wyceniony na niecałe 300 tyś euro.

źródło: guardiacivil.es

Zostaw odpowiedź