Grupa cyberprzestępców oszukała firmy na całym świecie. Straty są liczone w miliardach dolarów

fot. pixabay
0 1 505

W wyniku masowej kampanii oszustw, na całym świecie tysiące przedsiębiorstw straciło ogromne pieniądze. 

London Blue jest jedną z największych grup cyberprzestępczych na świecie. Jej działania obejmują cały świat, a główna siedziba znajduje się w Nigerii. W przypadku ostatniego ataku 71 proc. ofiar stanowili dyrektorzy finansowi. Pozostali to członkowie zarządów, kontrolerzy i księgowi.

Cyberprzestępcy za pomocą spreparowanych e-maili, przekonują dyrektorów finansowych do przesłania pieniędzy na nieznane im konta. Wiadomości wyglądają jakby zostały napisane przez prawdziwych członków danej firmy.

Dotychczasowe działania przestępcze dotknęły około 80 tysięcy firm z całego świata, a straty wyniosły ponad 12 miliardów dolarów.

W celu oszusta wykorzystano metodę spearphishingu. Polega ona na zdobyciu jak największej ilości informacji na temat swojej ofiary, posługując się w tym celu narzędziami inżynierii społecznej. 

Członkowie London Blue podjęli współpracę z brokerami informacji. Dzięki temu zdobyli informacje na temat firm, danych personalnych i adresowych, a także maile prywatne i służbowe. 

Głównym celem przestępców są banki i firmy oferujące pożyczki hipoteczne. Zaatakowane zostały również małe i średnie przedsiębiorstwa. Najwięcej oszustw wykryto w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii i Egipcie.

źródło: bestvpn.com

Zostaw odpowiedź