Gangster otworzył restaurację zainspirowaną mafią. Jego ulubieni przestępcy dostaną zniżki, a prokuratorzy zapłacą podwójnie

Fot. "Buzzi's Burgers", mat. prasowe
0 6 124

Włoski przestępca, który za kratami spędził wiele lat, po wyjściu na wolność otworzył restaurację zainspirowaną mafią i organizacjami przestępczymi.

Salvatore Buzzi to dobrze znany we Włoszech przestępca z Rzymu, który w 1983 roku został skazany za zabójstwo na 30 lat pozbawienia wolności, jednak mury więzienne opuścił szybciej z powodu dobrego sprawowania.

Gangster ponownie został aresztowany w 2014 roku wraz z Massimo Carminatim i 35 innymi przestępcami. Buzzi, który usłyszał wiele zarzutów dotyczących przestępstw gospodarczych i korupcji poszedł na współpracę. Prokuratura jednak uznała go za niewiarygodnego i w 2017 roku jako współpracownik mafii został skazany na 19 lat więzienia. Natomiast Carimnati, jeden z bossów, usłyszał wyrok 20 lat pozbawienia wolności.

W 2019 roku sąd uznał, że oskarżenia o przynależność do mafii są bezpodstawne i uznał, że Carimnati i Buzzi byli powiązani z dwoma oddzielnymi zwykłymi grupami przestępczymi. Wiele zarzutów wycofano, a Buzzi trafił do aresztu domowego.

Przestępca po wyjściu na wolność postanowił otworzyć restaurację na przedmieściach Rzymu, którą nazwał Buzzi’s Burgers. W lokalu można zjeść kanapki nazwane tak samo, jak popularne seriale „Gomorrah” oraz „Suburra”. Ponadto restauracja serwuje inne dania nazwane m.in. na cześć słynnych włoskich bossów oraz gangsterów np. „Er Terribile” czy „Samurai”.

Buzzi w minioną środę dzień przed wielkim otwarciem udzielił wywiadu w lokalnym radiu i oświadczył – Przyjaciele, rodzina i wspólnicy płacą regularne ceny, ale prokuratorzy płacą podwójnie, a sędziowie potrójnie.

Niższe rachunki otrzyma natomiast 40 przestępców skazanych wraz z Buzzim w 1983 roku. Gangsterzy usłyszeli wówczas wyroki za przestępstwa gospodarcze, wymuszenia czy handel narkotykami.

Restauracja rzymskiego gangstera przypomina hiszpańską sieć La Mafia se Sienta a la Mesa, która pierwszy lokal otworzyła w 2000. Aktualnie w całym kraju można znaleźć kilka restauracji tej firmy. Podobnie jak Buzzi, twórcy inspirowali się mafią zarówno tą prawdziwą, jak i fikcyjną znaną z filmów i seriali.

 

Źródło Daily Beast
Zostaw odpowiedź