Gangster gwiazdą YouTube’a. Miliony widzów oglądają, jak oskarża najważniejszych polityków o przemyt, zabójstwa na zlecenie, czy korupcję [WIDEO]

Fot. Sedat Peker, YouTub
0 8 403

49-letni Sedat Peker to Turecki gangster, który uciekł z ojczyzny i od kilku lat ukrywa się przed organami ścigania. Peker postanowił wykorzystać YouTube, aby rozliczyć polityków, których oskarża o liczne przestępstwa.

W latach 90. Peker był członkiem tureckiej mafii. Kilkukrotnie stawał przed sądem. Większy wyrok usłyszał w 2007 roku, kiedy to został skazany za stworzenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Za kraty miał trafić na 14 lat, jednak w 2014 roku wyszedł na wolność. Pod koniec 2019 roku władze wszczęły kolejne śledztwo, a Peker w obawie przed wyrokiem uciekł z kraju.

Kilka tygodni temu służby rozbiły jego gang i zatrzymały blisko 50 osób. Aktualne miejsce pobytu gangstera jest nieustalone, jednak jak sam zapewnia, na ten moment ukrywa się w Dubaju. Peker na początku maja opublikował pierwszy film w serwisie YouTube i błyskawicznie zyskał ogromne zainteresowanie obywateli Turcji.

Na swoich nagraniach gangster oskarża wysoko postawione osoby z obecnie rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju o liczne przestępstwa, czy współpracę z gangami. Według Peker były minister spraw wewnętrznych Mahmet Agar ma swój udział w zabiciu dziennikarza Ugura Mumcu w 1993 roku.

Syna Mehmeta oskarżył o gwałt i zabójstwo. Tolg Agar miał zamordować 21-letnią dziennikarkę Jeldanę Kacharman. Oficjalnie kobieta miała się powiesić, co ciekawe, dziennikarze, którzy powrócili do sprawy, zapewniają, że ofiara mogła zostać powieszona dopiero po śmierci, na co wskazują wyniki sekcji zwłok.

Natomiast syn byłego premiera Erkham Yildrim miał stworzyć gang, który przemycał kokainę z Ameryki Południowej. Peker sam przyznał, że współpracował z parią AKP, na zlecenie której atakował redakcje, czy groził ludziom, którzy chcieli zakończenia konflikt z Parią Pracujących Kurdystanu.

Co istotne minister spraw wewnętrznych Sulejman Soylu, bliski współpracownik prezydenta Turcji Recapa Erdogana miał chronić Peker przed służbami.

Nagrania udostępniane przez gangstera są oglądane przez miliony i mocno wpłynęły na politykę w Turcji. Firma Metropoll przeprowadziła badania i jak się okazało, poparcie AKP spadło do 27 procent, natomiast w przypadku prezydenta Erdogana do 40 procent. Opozycja żąda żąda także, aby do dymisji podał się Sulejman Soylu, który miał współpracować z Pekerem.

Źródło RMF 24
Zostaw odpowiedź