Aresztowany w Polsce „Wor w zakonie” trafi do Rosji. Zostanie poddany ekstradycji

Fot. Oleg P., mat. prasowe
0 7 518

W lipcu 2020 roku policja zatrzymała poszukiwanego gangstera Olega P. Jest on „Worem w zakonie”, czyli jedną z najważniejszych osób w rosyjskim świecie przestępczym.

Informację o schwytaniu mężczyzny potwierdziła agencja RIA Nowosti. Powołała się ona na deklarację gdańskiej prokuratury.

Oleg P. został zatrzymany 18 lipca 2020 roku w Sopocie na prośbę rosyjskich służb. Antyterroryści poczekali, aż gangster opuści jeden z hoteli. Podejrzany został tymczasowo aresztowany i przesłuchany przez prokuratora.

Przestępca jest znaczącą i wysoko postawioną osobą w półświatku. 43-latek urodził się na Litwie w miejscowości Dukszty. Szybko przeprowadził się wraz z rodziną do Rosji, gdzie znany jest pod pseudonimem „Cyrkacz”. Nawiązuje on do sposobu, w jaki uniknął obowiązkowej służby wojskowej. Gangster dostarczył armii fałszywe zaświadczenie ze szkoły cyrkowej.

Kryminalną karierę rozpoczął na początku XXI wieku, jednak szybko trafił na 5 lat do więzienia. Gangster „Worem w zakonie” został w 2011 roku.

– Poszukiwany rosyjski gangster Oleg P., którego zatrzymano w Sopocie latem ubiegłego roku, zostanie poddany ekstradycji. 44-letni gangster był poszukiwany listem gończym Interpolu z tzw. czerwoną notą – przekazała prokurator Grażyna Wawryniuk.

– 28 kwietnia br. minister sprawiedliwości podjął decyzję o poddaniu Olega P. ekstradycji – dodała.

 

Źródło Onet
Zostaw odpowiedź