Gang z Bydgoszczy wprowadził do obiegu 200 kg narkotyków, wpadł po napadzie na skup złomu

fot. narkotyki, policja.pl
0 4 534

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy zakończyła postępowania prowadzone przeciwko 23 osobom. Według nieoficjalnych informacji akty oskarżenia mają objąć jeszcze 40 osoby, które współpracowały z oskarżonymi. Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy to w Prokuraturze Rejonowej zaczęto badać sprawę napadu rabunkowego.

Do zdarzenia doszło cztery lata temu na terenie skupu złomu przy ulicy Smoleńskiej.  Mężczyźni zaciągnęli właściciela do zamkniętego pomieszczenia, w którym pobili go do nie przytomności, a następnie zrabowali sejf, w którym znajdowało się 30 tysięcy złotych.

Sprawców napadu udało się jednak szybko zatrzymać.

– Ich zatrzymanie stało się punktem wyjścia do ustalenia przebiegu zdarzeń związanych z szeregiem innych przestępstw, przede wszystkim chodzi o obrót dużą ilością narkotyków, ale także o napady rabunkowe sprzed lat – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska

– W toku tego wieloosobowego i wielowątkowego śledztwa podejrzanym przedstawiono zarzuty związane z handlem w latach 2009-2016 przynajmniej 74 kilogramami marihuany, 73 kilogramami amfetaminy oraz niemal dwoma kilogramami kokainy. Przedmiotem obrotu były także tabletki ecstasy ponad 6000 sztuk, a także mefedron około trzech kilogramów oraz niewielkie ilości MDMA – kontynuuje rzeczniczka

Adamska-Okońska dodaje, że byli to dealerzy średniego szczebla, a więc nie sprzedawali narkotyków bezpośrednio na ulicy. Towar był przekazywany osobą, które rozprowadzały go dalej.

Policja także powiązała te same osoby z dwoma napadami rabunkowymi z 2005 roku na terenie Bydgoszczy. Większość podejrzanych przyznaje się do zarzucanych im przestępstw.

źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź