Gang sutenerów rozbity. Do sprawy zatrzymano 14 osób

Fot. Aresztowanie podejrzanego, policja
0 832

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej współpracując z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą zyski z prostytucji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego współpracując z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem zysków z prostytucji.

Do sprawy policjanci zatrzymali w zeszłym tygodniu trzy kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 25 do 55 lat. W październiku 2018 roku funkcjonariusze zatrzymali 7 innych osób, w tym 39-latka, podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Grupa działała w latach od 2010 do 2018 roku. Usługi seksualne organizowane  były w ramach tzw.  domówek na terenie Gdańska i Gdyni. Członkowie grupy od świadczących usługi kobiet w zamian za część zysków z prostytucji organizowali ochronę, transport, wykonanie zdjęć oraz zamieszczenie  ogłoszeń  na portalach internetowych.

Na chwilę obecną policjanci ustalili, iż kierujący przedmiotową zorganizowaną grupą przestępczą z prowadzonej działalności uzyskał dochód nie mniejszy niż 740 000zł.

Przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udział w zorganizowanej grupie  przestępczej  zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat  5.Taka sama kara  grozi za przestępstwo ułatwiania prostytucji  oraz czerpania  korzyści majątkowej.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź